page-cover

Girişimci Buluşmalarında Kasım Ayı Konuğumuz Ramadan KUMOVA oldu

Girişimcilik Buluşmaları 28.04.2020

Kasım ayı Girişimci Buluşmalarını 28 Kasım 2013 perşembe günü gerçekleştirdik. Bu ay ki konuğumuz Fer Yapı CEO'su Ramadan Kumova oldu. Programın açılış konuşmasını Vakıf Başkanı Mehmet KOÇ yaptı. Mehmet KOÇ konuşmasında Türkiye'nin belli başlı problemlerinin yanında girişimciliğide önde gelen problemimiz olarak belirtti. Algı olarak Türk insanı girişimcidir cümlesinin gerçektede öyle olması için çalışmalıyız dedi. 

 

Başkan Mehmet KOÇ beyden sonra kürsüye gelen Sayın Ramadan KUMOVA 'Yeni Koşullar, Yeni Liderler' sunumuna, başarılı insanların özelliklerinden bahsederek başladı. Başarılı insanlar özgüven sahibi, empati yapabilen ve çabuk öğrenme kabiliyeti olan insanlardır dedi. Lider yöneticilerin vasıflarına da değinen Ramadan KUMOVA, Lider Yöneticiler öngörü sahibi, sorgulayabilen, muhakeme kabiliyeti yüksek kişilerdir dedi. Liderlikle ilgili giriş konuşmasından sonra inşaat sektörü ile ilgili çok geniş bilgiler sundu. Türkiye'de ve dünyada inşaat sektörünün geldiği noktayı karşılaştırmalı olarak değerlendirdi. Türkiye'deki ve özelliklede İstanbul'daki konut stokları, kaliteleri, fiyatları konusunda net rakamlarla açıklamalar yaptı. Dünyadaki kentsel dönüşüm modellerinden bahseden Kumova Türkiye'de gerçekleştirilmeye çalışılankentsel dönüşümün avantaj ve dezavantajlarını sıraladı.Sayın Ramadan KUMOVA'nın sunumunun ardından gelen soruları yanıtladı. Vakıf Başkanımız Mehmet KOÇ Beyin gecenin anısına kendisine sunduğu plaketke program nihayete erdi.
 
 
TOPLANTIDAN KARELER
 
 
Girişimci Buluşmaları DUYURUSU
 
RAMADAN KUMOVA
 
Fer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi
 
Ramadan Kumova, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği (1991) ve Harvard Business School (2011) mezunudur. Sektördeki kariyerine Enka’da Bekhme Dam baraj projesi ile başlayan Kumova, daha sonra otoyol projelerinde çalışmıştır. 1993 senesinde inşaat sektörü ile ilgi uluslararsı pazarlarda çalışan Ramadan Kumova 1998 yılında Gayrimenkul sektörünün pazarlama, pazar araştırma ve konsept geliştirme alanlarında yönetim danışmanlığı firması ile söktörün öncü firmalarına  danışmanlık yapmış ve Mortagage kredilerinin Türkiye’de verilmesi için ABD’li firmalarla ortaklık kurmuştur. 2006 yılından itibaren Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırımı yapan bir firmanın kurucu Genel Müdürü olarak çalışma hayatına devam eden Kumova, bu tarihten itibaren bağlı bulunduğu şirketin yapılanma sürecini yönetmiş ve 500 bin m2 den fazla proje geliştirilmesini sağlamıştır. Alışveriş merkezleri, konut projeleri ve ofis projelerinden oluşan bu portfoyün maddi değeri 2 milyar TL nin üzerindedir.  
 
2010 Nisan ayında ortakları ile birlikte FerYapı’yı kuran Kumova, 3.5 sene içinde Itower, Istwest, Mai, Parima ve Premier gibi Gayrimenkul sektörünün önde gelen projelerini hayata geçirmiştir. Toplam inşaat alanı 550 bin m2 yi geçen projelerin toplam maddi değeri 1.5 milyar TL nin üzerindedir.
 
Halen Konutder Başkan Yardımcılğı (Kurucu Üye), İnder Başkan Vekilliği görevlerini yürüten Ramadan Kumova aynı zamanda, AYD (Alışveriş Merkezleri Yatırımcılar Derneği) nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesidir.
 
 
'GİRİŞİMCİ BULUŞMALARI'
 
Konu:'YENİ KOŞULLAR YENİ LİDERLER'
 
'Ramadan KUMOVA'
 
FER YAPI YÖNETİM KURULU ÜYESİ
 
28 KASIM 2013 / PERŞEMBE / 19.00
 
FER YAPI YÖNETİM KURULU ÜYESİ
 
Sayın Ramadan KUMOVA'nın konuşmacı olarak katılacağı programı teşriflerinizden memnuniyet duyarız.
 
                            Mehmet KOÇ                             
                            Yönetim Kurulu Başkanı                                  
 
 
--------------------------------------------------------
28 Kasım 2013 / Perşembe / 19.00
Bahariye Mevlevihanesi
 
 
*Akşam Yemeği
*Vakıf Başkanı Sayın Mehmet KOÇ'un Konuşması
*Sayın Ramadan KUMOVA'nın konuşması
 
*Soru-Cevap
*Kapanış
 
Not:Lütfen Katılım teyidi bildiriniz.
LCV:0 533 577 73 72 Özkan KIRIMLI
 
 
 
 
GİRİŞİMCİ İŞADAMLARI VAKFI