page-cover

Girişimci Buluşmaları Mart Konuğu KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt Oldu

Girişimcilik Buluşmaları 27.04.2020

  •  

Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV) olarak, 2010 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Girişimci Buluşmaları programına; 2019 yılında da tüm hızıyla devam ediyoruz. Bu ay da çok değerli bir ismi, KOSGEB Başkanı sayın Prof. Dr. Cevahir Uzkurt beyi Girişimci Buluşmaları’nda ağırladık.

26 Mart 2019 Salı günü 19.30'da vakıf merkezimiz Eyüp Bahariye Mevlevihanesi'nde gerçekleşen Girişimci Buluşmaları etkinliğinde, KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt yaptığı konuşmasında "Yeni KOSGEB Destekleri" konusunu işledi ve girişimcilerin KOSGEB’ten nasıl daha fazla istifade edebileceğini katılımcı üyelerimizle paylaştı.

 

GİV Başkanı Mehmet KOÇ: 4000’den Fazla Girişimci Adayına Eğiti Verdik

Mart ayı GİV Girişimci Buluşmaları programının açılış konuşmasını Vakfı Başkanımız Mehmet KOÇ yaptı. Mehmet KOÇ açılış konuşmasına, tüm katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür ederek başladı. 2010 yılından beri büyük bir titizlikle Girişimci Buluşmaları'nı düzenlediklerini ifade eden KOÇ, vakfımızın misyon, vizyon ve faaliyetlerini anlattı. GİV Akademi çalışmaları ile 2016 yılından beri (şubelerle birlikte) 4000’den fazla girişimciye KOSGEB Eğitimi ve sertifikası verdiklerini söyledi. Vakfımızdan eğitim alan girişimci adaylarının oluşturdukları ekosistemin imkanlarından faydalanmasına gayret ettiklerini söyleyen KOÇ, GİV‘de Girişimcilik Eğitimi alan adayların %20 oranda kendi firmalarını kurup mülakatlardan başarıyla geçtiklerini ve bunun Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğunu vurguladı.

Vakıf Başkanımız Mehmet KOÇ, konuşmasının sonunda yoğun programına rağmen teşrif eden KOSGEB Başkanı sayın Prof. Dr. Cevahir Uzkurt beye teşekkür etti.

KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt: Girişimci İş Adamları Vakfı’nın Çalışmaları Ülkemizdeki Girişimciler İçin Çok Değerli

Programın açılış konuşmasının ardından KOSGEB Başkanı sayın Prof. Dr. Cevahir Uzkurt sahnedeki yerini alarak "Yeni KOSGEB Destekleri" konulu konuşmasına başladı. 

Başkanlık görevine geldiği günden itibaren KOSGEB’in destek modellerini ve verilen desteklerin ülke ekonomisine dönüşlerini incelediklerini belirten KOSGEB Başkanı Uzkurt, bu çalışmalarının meyvesi olarak 1 Ocak 2019 itibariyle yeni destek modellerini uygulamaya geçirdiklerini söyledi.

Destek başvuru süreçlerinde istedikleri evrakların pek çoğunu artık istemediklerin, bunu yerine girişimcilerin e-Devlet üzerinden başvurularını daha hızlı yapabildiklerini ifade eden Uzkurt, bu süreçleri daha da hızlandırmak için çalışmaların devam ettiğini ekledi.

Uzkurt, konuşmasının son bölümünü GİV’e ayırarak Girişimci İş Adamları Vakfımız ile süregelen eğitim iş birliğinden oldukça memnun olduklarını ifade etti ve “GİV bizim en güçlü şekilde çalıştığımız STK diyebilirim ve yine gönül rahatlığı ile ifade edebilirim ki GİV tarafından seçilen ve eğitimi verilen girişimciler farkını ortaya koyuyor. Bu anlamda Girişimci İş Adamları Vakfı’nın çalışmaları ülkemizdeki girişimciler için çok önemli ve değerli. Bu sebeple, bu akşam imzalayacağımız iş birliği protokolü ile çalışmalarımızın daha da verimli hale geleceğine inanıyorum.” diye ekledi.

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’un konuşmasının ardından imza protokolüne geçildi ve KOSGEB ile GİV arasında iş birliği protokolü başkanlar tarafından imzalandı. Akabinde GİV Başkanı Mehmet KOÇ, Uzkurt’a programın anısına hediye plaketi taktim etti.

İmza protokolü ve hediye takdimini ardından panele geçildi. KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ, KOSGEB Teknoloji, Yenilik ve Yerlileştirme Dairesi Başkanı Ahmet Dursunoğlu ve ilgili birim yöneticileri gerçekleştirdikleri panelde; hem güncel hem de yeni gelecek olan destek programlarını katılımcılara anlattılar. Panel sonunda gerçekleşen soru cevap bölümü ile GİV Girişimci Buluşmaları Mart programı sona erdi.

GİV olarak tüm çalışmalarımızda yer almak veya çalışmalarımızdan azami derecede faydalanmak için Vakfımıza Üye Olabilirsiniz. Düzenlediğimiz tüm etkinlik ve eğitimleri, çalışmalarımızı aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz;

Linkedin: tr.linkedin.com/in/givorgtr

Twitter: twitter.com/givorgtr

Youtube: youtube.com/user/givorgtr

Facebook: facebook.com/givorgtr

Instagram: instagram.com/givorgtr/

Saygılarımızla,

Girişimci İş Adamları Vakfı