page-cover

Delsa Bilgi ve Savunma Teknolojileri Kurucusu ve Genel Müdürü Doğan, "GİV Girişimci Buluşmaları”’nda konuştu!

Girişimcilik Buluşmaları 06.04.2022

 

Delsa Bilgi ve Savunma Teknolojileri Kurucusu ve Genel Müdürü Doğan, "GİV Girişimci Buluşmaları”’nda konuştu!

Girişimci İş Adamları Vakfı olarak her ay düzenlenen Girişimci Buluşmaları 5  Nisan Salı günü Bahariye Mevlevihanesinde gerçekleşti. “Girişimci Buluşmaları” programında Delsa Bilgi ve Savunma Teknolojileri Kurucusu ve Genel Müdürü Ömer Doğan’ı ağırladı.

 Girişimci İş adamları Vakfı’nın Eyüp Sultan Bahariye Mevlevihane’sindeki vakıf merkezinde gerçekleştirilen GİV Girişimci Buluşmaları, GİV Başkanı Sayın Mehmet Koç’un selamlama konuşmasıyla başladı.

‘’GENÇLERİMİZ BU ÜLKE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİRER DEĞERDİR’’

Girişimci İşadamları Vakfı’nın Genel Başkanı Mehmet Koç “Savunma Sanayide ki girişimcilerimizin emeklerinin ülkemizi tam bağımsız hale getirmek için çok önemli olduğunu ifade ederek, bunu örneklendirecek olursak, 2011 yılında “Girişimcilik Ödülü’’ verdiğimiz Sayın Selçuk Bayraktar Bey’in Savunma Sanayiye çok büyük katkı sağladığını ve bu durumun kendilerini gururlandırdığını bir kez daha ifade etti.

Rusya-Ukrayna savaşında Savunma Sanayi’ye verilen desteklerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördüklerini geldiğimiz noktada Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tam bağımsız bir ülke olması için gençlerimize ve girişimcilerimize daha çok destek verilmesi gerektiğini aktardı.  

 

‘’GENÇ YAŞTA YAŞADIĞIM ZORLUKLAR BENİM KIRILMA NOKTAM OLDU’’

Delsa Bilgi ve Savunma Teknolojileri Kurucusu ve Genel Müdürü Ömer Doğan, genç yaşta yaşadığı zorluklara rağmen girişimci ruhunu hiç kaybetmediğini ve 1989 yılında İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olarak, 1992 yılında Yüksek Lisans kısmını tamamlayarak SİMKO ve KOMSA’da çalışmaya hayatına başlayan Doğan, 1996 yılında ‘’DESİ ALARM VE GÜVENLİK’’ sistemleri firmasında AR-GE müdürü olarak çalışmaya başlamış, pek çok ürünün geliştirilmesine  ve üretime alınmasına katkı sağlayan Doğan, 2008 yılında genel müdür olarak devam ettiği görevini kısa bir süre sonra kurucu ortak  olarak taçlandırmıştır.

Savunma Sanayi ve Otomotiv Sektörün de çok etkili olduklarını vurgulayan Doğan, konuşmasına son vermeden önce girişimci ruhu taşına gençlerimize “Güçlü bir fikriniz varsa, size destek olacak güçlü girişimciler bularak fikirlerinizi hayata geçirin” Girişimci İşadamları Vakfı, olarak bu konu her zaman gençlerimize danışmanlık yapmaya ve destek olmaya hazırız dedi.