page-cover

TUNUSLU İŞ ADAMLARINDAN VAKFIMIZA ZİYARET

Haber 27.04.2020

Eyüpsultan Bahariye Mevlevihanesi’ndeki vakıf merkezinde gerçekleşen toplantıda Türkiye ile Tunus arasındaki ticari, yatırım ilişkileri ve ikili iş birliklerinin güçlendirilmesi konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Girişimci İşadamları Vakfı’nın yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerini anlatan vakıf başkanı Sayın Mehmet Koç, girişimciliğin ve gençlerin girişimciliğe teşvik edilmesinin önemine değindi. Konya ve Gebze olarak iki şubesi bulunan GİV’in 2020 sonu itibariyle şube sayısını 20’ye çıkartmak hedefinde olduğunu söyledi. Aktif çalışmalarıyla öne çıkan Konya ve Gebze şubesine kurulum aşmasını geçmiş ve yakın zamanda açılması beklenen Adana ve Bursa şubesinin de katılacağının müjdesini verdi.

              Tunuslu işadamlarından oluşan heyet Tunus ve Libya başta olmak üzere Afrika’da yatırım konusunda öne çıkan ürünlerin ve üretim sürecinin Türkiye ile işbirliği sonrası çok karlı bir ticari alışverişe vesile olacağını ve her iki ülke ekonomilerine olumlu katkı yapacağını bir sunum ile aktarmaya çalıştı.

 

Diğer katılımcıların da tek tek söz aldığı toplantı, katılımcılardan gelen sorulara verilen cevaplardan sonra hatıra fotoğraf çekimiyle son buldu.