page-cover

TÜGVA İLE GİRİŞİMCİLİĞE YÖNELİK İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI

Haber 15.08.2020

TÜGVA Genel Merkezinde sabah kahvaltısı ile başlayan ve son derece verimli geçen toplantıda, gençlerimizin girişimciliğe yönlendirilmesi, desteklenmesi, eğitilmesi üzerine detaylı görüşmeler gerçekleştirildi. Ayrıca büyükşehirlerimiz başta olmak üzere birçok şehrimizde TEKMER (Teknoloji Geliştirme Merkezi) kurulması da ana konu başlıkları arasında yer aldı. 

Vakfımızın ortaya koyduğu ve ülkemizde girişimciliğin olmazsa olmazı sayılan endeksler üzerinde fikir birliği oluşturulurken Girişimci İşadamları Vakfımızın ortaya koyduğu değerli projelerden biri olan GENDEKS’in (Girişimcilik endeksi) TÜGVA’nın da içinde bulunduğu projeyle daha geliştirilmesi konusunda mutabık kalındı. TÜGVA ile geleceğe yönelik işbirliği projelerinin her yıl daha da geliştirilerek artırılması ve gençlerin başarılı girişimciler arasında yer alması için gereken desteğin verilmesi kararlaştırıldı. 

Vakıf Başkanımız Mehmet Koç, Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen GİV Girişimcilik Ödülleri’nin 8’incisinin bu yıl “Türkiye Girişimci Buluşması ve Fuarı” programıyla birlikte 30 Eylül – 2 Ekim 2020 tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirileceğini ifade etti. GİV’in KOSGEB ile ortak yürüttüğü projeler arasında yer alan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” ile yaklaşık dört bin kişiye girişimcilik eğitimi verildiğini, sertifika alan girişimcilerin ticarileşme oranı olan % 20’nin ülke genelinden daha iyi bir rakam olduğunu da sözlerine ekledi.  

Verimli geçen toplantı sonrasında Başkanımız Sayın Mehmet Koç ve beraberindeki GİV İcra Heyeti, Enes Eminoğlu rehberliğinde TÜGVA Genel Merkezindeki faaliyetleri yerinde inceleyerek bilgi aldılar.

Sayın Mehmet Koç, kendilerini ağırlayan TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu Bey’in şahsında bütün TÜGVA heyetine misafirperverlikleri için teşekkürlerini iletirken, toplantı, karşılıklı hediye ve plaket takdimi sonrası toplu hatıra fotoğraf çekimiyle son buldu.