page-cover

TÜGVA’DAN VAKFIMIZA NEZAKET ZİYARETİ

Haber 25.06.2020

Girişimci İşadamları Vakfımızın (GİV) Bahariye Mevlevihanesi’ndeki vakıf merkezinde gerçekleşen ziyarette TÜGVA Başkanı Eminoğlu ve beraberindeki heyet, Vakıf Başkanımız Sayın Mehmet Koç ve GİV İcra heyeti tarafından ağırlandı. 

Sabah kahvaltısı ile başlayan toplantıda GİV ile TÜGVA arasında ortak projeler geliştirilmesi ve TÜGVA gençlik grubunun Girişimci İşadamları Vakfımızın Gençlik Konseyi bünyesinde kurulan Genç GİV ile buluşturulması kararlaştırıldı. Ayrıca GİV tarafından gençleri girişimciliğe yönlendiren ve destekleyen eğitim programları düzenlenmesi dâhil birçok farklı iş birliği modelleri üzerine ortak projeler ve komisyonlar kurulması konusunda mutabakata varıldı. 

Vakıf Başkanımız Mehmet Koç; GİV’in KOSGEB ile ortak yürütülen projeler arasında yer alan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ile yaklaşık dört bin kişiye girişimcilik eğitimi verdiğini, sertifika alan girişimcilerden yatırımcı düzeyine gelenler olduğunu gördükçe mutlu olduklarını söyledi. Sayın Koç, girişimciliğin önemini vurguladığı konuşmasında uygulanabilir, basit ve görünür sonuçları olan projeler üretilmesi gerektiğini söyledi.

Verimli geçen toplantı sonrasında TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu, Vakıf Başkanımız Sayın Mehmet Koç ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne misafirperverlikleri için teşekkürlerini ileterek TÜGVA Merkezine davet etti. Toplantı, karşılıklı hediyeleşmeler ve hatıra fotoğraf çekimiyle son buldu.