page-cover

Girişimci İş Adamları Vakfı Başkan ve İcra Kurulumuz TÜBİTAK, Bilişim Vadisi ve Gebze Şubemizi Ziyaret Etti

Haber 09.12.2021

Girişimci İş Adamları Vakfı Başkan ve İcra Kurulumuz TÜBİTAK, Bilişim Vadisi ve Gebze Şubemizi Ziyaret Etti

 

Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV) Başkanımız Sayın Mehmet KOÇ ve İcra kurulumuz TÜBİTAK, Bilişim Vadisi ve Gebze Şubemizden oluşan bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

 

Marmara Teknokent içerisinde bulunan GİV Gebze Şubemizle gerçekleştirilen icra kurulu toplantısının ardından, TÜBİTAK Marmara Teknokent’te yapılan faaliyetler hakkında bilgiler alındı. Gebze Şube Başkanımız Yavuz KUŞ, Vakıf Başkanımız Sayın KOÇ ve İcra Heyetine, Gebze Şubesi’nin yapmış olduğu faaliyet ve çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi.  

“Genç Girişimcilere desteğe her zaman hazırız”

 

Vakıf Başkanımız Sayın Mehmet KOÇ ve İcra Kurulu üyelerimiz Gebze Şubesi’nde Yalova’dan gelen genç girişimcilerin projelerini dinledi. Projeyi dikkatle dinleyen GİV Merkez Heyeti, girişimci gençlere tavsiyelerde bulundu. Genç girişimcilerin her zaman önünün açılması gerektiğini vurgulayan Vakıf Başkanımız Sayın Mehmet KOÇ, bu konuda desteğe her zaman açık olduklarını girişimcilere iletti.

 

“Bilişim Vadisi, Türkiye’nin yarınları için en önemli merkezlerden biridir”

 

TÜBİTAK, Marmara Teknokent ziyaretlerinin ardından Bilişim Vadisi’ne geçen Başkanımız KOÇ ve İcra Heyeti burada yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Bilişim Vadisi’nin Türkiye’nin yarınları için en önemli merkezlerden biri olduğu vurgulayan KOÇ “Dünya son 20 yılda büyük bir dijital dönüşümün içerisine girdi ve Türkiye olarak bizlerin yeni dijital dünyada gücünü, Bilişim Vadisi gibi önemli merkezlerden çıkacak çalışmalar belirleyecek” dedikten sonra yerli elektrikli otomobil projesi TOGG’un merkezinin Bilişim Vadisi olmasının bölgeyi odak noktası yaptığını da sözlerine ekledi. Bölge içerisinde yer alan gençlere yönelik kodlama eğitiminin verildiği 42 Kocaeli merkezi, Havelsan ofisi ve Aircar çalışmalarının yerinde incelenmesinden sonra Gebze ziyaret programı sona erdi.

 

Gebze Şube Başkanı Yavuz Kuş’tan Teşekkür

 

 

Girişimci İş Adamları Vakfı Gebze Şube Başkanı Yavuz KUŞ, GİV Genel Başkanı Mehmet KOÇ ve İcra kurulu üyelerini Gebze’de misafir etmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirirken  “Yeni dönemde gerçekleştireceğimiz projelerin bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Kıymetli Başkanımıza ve değerli yönetimine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi. Vakıf Başkanımız Sayın Mehmet KOÇ ise Gebze şubesinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini, sanayi ve ekonominin kalbi durumunda olan Gebze’nin aynı zaman biliminde merkez üssü olduğunu ifade ederek KUŞ ve ekibinin çalışmalarından duydukları memnuniyeti belirtti.