page-cover

GİV GİRİŞİMCİ BULUŞMALARI”NIN KONUĞU DR. ŞUAYİP BİRİNCİ (SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI) OLACAK

Haber 09.01.2022

“GİV GİRİŞİMCİ BULUŞMALARI”NIN KONUĞU DR. ŞUAYİP BİRİNCİ (SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI) OLACAK”

Girişimci İşadamları Vakfı’nın düzenlediği (GİV) “Girişimci Buluşmaları” devam ediyor. “Girişimci Buluşmaları” programı kapsamında Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci konuk olacak. Girişimci İşadamları Vakfı’nın (GİV) 2010 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirdiği ve her programda önemli bir ismi ağırladığı “Girişimci Buluşmaları” kapsamında bu ay Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci “Sağlık sektöründeki ilerlemeler ve girişimcilik” üzerine düşüncelerini katılımcılarla paylaşacak. Dr. Şuayip Birinci program içinde yer alan konuşmasında tüm dünya genelinde etkisini sürdüren pandemi süreci öncesi ve sonrası dönem ve sağlık sektöründe gelinen noktalara da değinmesi bekleniyor.

 

21 Ocak 2022 Cuma saat 19.00’da başlayacak olan “GİV Girişimci Buluşmaları” Girişimci İşadamları Vakfı’nın merkezi Eyüpsultan Bahariye Mevlevihane’sinde gerçekleşecek. Kayıt için buraya tıklayarak formu doldurabilirsiniz

Dr. Şuayip BİRİNCİ Kimdir?

1973 yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Rize ve Trabzon illerinde tamamladı. 1998 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Rize’de meslek hayatına başladı ve 2001 yılına kadar Sağlık Ocağı, 112 Acil ve Rize Devlet Hastanesi’nde görev yaptı. 2001 yılında İstanbul'da çeşitli kamu kuruluşlarında hekimlik yaptı. 2005 ve 2009 yılları arasında Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı, 2009 ve 2012 yılları arasında İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Kasım 2012 tarihinde Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Genel Sekreteri olarak göreve başladı. Mayıs 2014 tarihinden beri Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüten Dr. Birinci, Ağustos 2018 itibariyle Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanmıştır. Dr. Birinci, 2010 yılında Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi yüksek lisans programını, 2013 yılında Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. 2013 yılında başladığı Sağlık Kurumları Yönetimi doktora programına halen devam etmektedir.

Dr. Birinci, bölgesel ve ulusal bazda çok sayıda kamu e-sağlık projesi (e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi, Teletıp Sistemi, Mekansal İş Zekası Uygulaması (MİZ), Sağlıkta İstatistik ve Nedensel Analizler Projesi (SİNA), Entegre Kurumsal İşlem Platformu (EKİP) Halk Sağlığı Yönetim Sistemi (HSYS), Filyasyon ve İzolasyon Takip Sistemi (FİTAS), Hayat Eve Sığar Uygulaması, Sağlık Pano Uygulaması, AŞILA, Hastalık Yönetim Platformu (HYP), Korona Önlem Uygulaması vb.) kurgulamış ve başarıyla hizmete alınmasına liderlik etmiştir.