page-cover

“GİV GİRİŞİMCİ BULUŞMALARI” Canlı Yayın Konuğumuz Ömer Doğan (DESİ Alarm Genel Müdürü) Olacak

Haber 10.07.2020

Girişimci İşadamları Vakfı’mızın (GİV) gerçekleştireceği “Girişimci Buluşmaları” programımızda yine çok değerli bir ismi, Ömer DOĞAN Bey’i ağırlayacağız. 

14 Temmuz 2020 Salı günü 21.00'de vakfımızın sosyal medya hesapları ve You Tube kanalından canlı olarak yayınlanacak programda Ömer DOĞAN “Ekonomik Dalgalanmalarda AR-GE Yeteneğinin Önemi” Tarım" başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek. Programda girişimcilik üzerine tecrübelerini canlı yayın programımızı takip edecek siz değerli üyelerimizle ve dostlarımızla paylaşacak. 

GİV Girişimci Buluşmaları Ömer DOĞAN Programımızı takip etmek isteyenler aşağıdaki linklerinden programımızı izleyebilirler.

Girişimci İşadamları Vakfı olarak tüm çalışmalarımızda yer almak veya çalışmalarımızdan azami derecede faydalanmak için vakfımıza üye olabilirsiniz. Düzenlediğimiz tüm etkinlik ve eğitimleri, çalışmalarımızı aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz;

İrtibat: 0 212 4186018

Facebook Sayfamız: www.facebook.com/givorgtr 

Twitter Hesabımız: www.twitter.com/givorgtr 

Linkedin Profilimiz: http://tr.linkedin.com/in/givorgtr 

Youtube Kanalımız: www.youtube.com/user/givorgtr 

Ömer DOĞAN Kimdir?

(DESİ Alarm Ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü)

1968 yılında İstanbul’da doğdu. Şişli İmam Hatip Lisesinden sonra 1989 yılında İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliğini tamamladı ve aynı bölümde yüksek lisansa başladı. 1990 yılında iş hayatına Şentürk Elektronikte başlayarak Öğrenim ve iş hayatına birlikte devam ettirdi. 1994 yılında KOMSA adlı telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren firmaya ARGE sorumlusu olarak girdi. 1996 yılında güvenlik sektörüne geçiş yaparak DESİ Alarm firmasında ARGE mü-dürü olarak çalışmaya başladı. Başlangıçta oto güvenliği konusunda faaliyet gösteren firmada pek çok projeye imza attı. 2001 ekonomik kriz döneminde farklı sektörlere girme ihtiyacı oluşunca, bina güvenlik sistemleri üzerine ARGE çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bugün de yerli üretim olarak en çok satılan modeller olan METALINE, PROLI-NE, MIDLINE, ECOLINE, SMARTLINE serisi alarm modelleri tasarımında proje yürütücülüğü yaptı. 

2006 yılında kapı güvenliği konusunda da ARGE faaliyetleri-ne başlayarak, parmak izli kapı sistemleri konusunda dünya çapında pek çok ürünü ardı ardına geliştirdi. 2000 yılında atış eğitim sistemlerinin uzaktan kontrolü üzerine çalışma başlatarak 2008 yılında bu faaliyetleri yerli askeri atış eğitim sistemine dönüştürdü. AES2023 modelini hayata geçirdi. 2008 yılında, çalıştığı firmada Genel Müdür oldu. Aynı zamanda ARGE projelerindeki proje yürütücülüğü görevini de devam ettirdi. Hareketli atış eğitim sistemleri, ağır silahlara yönelik atış eğitim sistemleri, askeri poligonlara yönelik uzaktan komuta kontrol sistemleri ve keskin nişancı eğitimine yönelik LO-MAH (Locaion Of Miss And Hits) sistemlerini hayata geçirdi. 

Bu firmada halen Genel Müdür olarak çalışma hayatına devam etmektedir. İngilizce bilen Ömer Doğan Samsunludur. Bir erkek iki kız babasıdır. 

GİV İcra Kurulu üyesi olan Ömer Doğan, İki dönem Mimar Mühendisler Gurubu yönetim kurulunda yer almıştır. Yeryüzü Mühendisleri derneğinin kurucu üyelerinden ve yöneticilerindendir.

Saygılarımızla,

 

Girişimci İşadamları Vakfı