page-cover

GİRİŞİMCİ BULUŞMASI VE GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLLERİ

Haber 24.10.2022

“TÜRKİYE GİRİŞİMCİ BULUŞMASI”;  Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve KOSGEB, TÜGVA işbirlikleri ile 25-26 Kasım 2022 tarihinde Atatürk Kültür Merkezi’nde (İstanbul AKM) gerçekleştirilecek.

“TÜRKİYE GİRİŞİMCİ BULUŞMASI” ile girişimcilik ekosistemine değer katmak üzere; girişimcilerin bilgilendirilmesi, fikir ve ürünlerinin ulusal ve uluslararası yatırımcılarla bir araya getirilmesi, ödüllendirilmesi ve ticarileştirilmesine katkıda bulunulması, projeler arasında sinerji ve etkileşim oluşturulması, tecrübe paylaşımı ile birlikte üniversite, sanayi ve kamu işbirliklerinin geliştirilmesini amaçlanmaktadır.

2 gün sürecek olan, sergi alanlarının da yer alacağı organizasyonda; çeşitli başlıklarda oturumlar, B2B görüşmeler ve “9. GİV GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLLERİ” töreni gerçekleştirilerek iş ve sanayi dünyasından temsilciler, akademisyenler, kamu kurum yetkilileri ziyaretçilerle bir araya gelecektir.

Üniversiteler, teknoparklar, start-uplar ve Ar-Ge merkezlerinden katılım sağlayacak girişimcilerin projeleri yatırımcı ile buluşturularak, ulusal ve uluslararası tanıtım imkânları ile en üst düzeyde duyuruları yapılacaktır.

PROJE FİKİR ÖDÜLLERİ TOPLAMI 300.000 TL

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından her yıl girişimciliği yaymak, teşvik etmek ve başarılı girişimcileri desteklemek, fikirlerini girişime dönüştürmek isteyen girişimcileri cesaretlendirmek, basın yayın dünyasında girişimciliğin farkındalığını ve etkinliğini artırmak, girişimciliği destekleyen kamu yöneticiliğini özendirmek amacıyla düzenlenen bir yarışmadır.

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından 2011 yılından itibaren verilmeye başlayan “GİV GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLLERİ”nin 9’uncusu “TÜRKİYE GİRİŞİMCİ BULUŞMASI” programıyla birlikte gerçekleştirilecektir.

Ödül kategorisini zenginleştirilerek, çerçevesi genişletilen “GİV GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLLERİ” tüm ekosistemde büyük bir heyecan uyandırmakta ve kamuoyunun ilgisine mazhar olmaktadır. “9. GİV GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLLERİ” bu yıl 9 kategoride yeni sahiplerini bulacak. Henüz ticarileşmemiş “proje fikir ödülleri” kategorisinde, ödül miktarı toplam üç yüz bin (300.000) TL. Olacak.

Başvuru ve diğer bilgiler için www.turkiyegirisimcibulusmasi.com adresi ziyaret edilebilir.