page-cover

25 ŞEHİRDE 25 TEKMER! KOSGEB ve TÜGVA ile TEKMER PROTOKOLÜNÜ İMZALADIK!

Haber 23.10.2020

TEKMER Protokol İmzaları Atıldı

5 binden fazla girişimciye eğitim veren, fikirlerini projeye ve girişime dönüştürmek isteyenlere destek faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyen Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) olarak KOSGEB ve TÜGVA ile imzaladığımız TEKMER Protokolü ile yeni bir projeye daha imza attık.

Girişimciliği özendirmek, desteklemek, yaymak ve Türkiye’yi ilgilendiren her türlü ekonomik meselelere çözüm önerileri sunmak misyonuyla faaliyet gösteren vakfımızın KOSGEB ve TÜGVA ile yaptığı işbirliğinin ülkemiz girişimciliğine büyük katkı sunacağına inanıyoruz. TEKMER Protokolüne imzalar, KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt, GİV Başkanı Mehmet Koç ve TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu tarafından KOSGEB'de gerçekleştirilen törende atıldı.

GİV Başkanı TEKMER Protokol İmzası Atıldıktan Sonra Konuşma Yapıyor

Göçten cari açığa bütün problemlerin girişimciler üzerinden çözülebilecek

Vakıf Başkanımız Sayın Mehmet Koç;

Göçten cari açığa bütün problemlerin girişimciler üzerinden çözülebileceğine inandıklarına işaret ederek, KOSGEB'in de desteğiyle son 4 yılda 5 bine yakın girişimci adayını eğittiklerini bildirdi.

Türk milletinde girişimcilik konusunda potansiyel olduğunu vurgulayan Koç, şu değerlendirmede bulundu:

"Bunun organizasyonunda ülke olarak geçmiş dönemde bir sıkıntı çekiyorduk ama şu anda girişimci olarak hizmet etmek gençlerin öncelikleri arasına girdi. Protokolle, oluşturduğumuz bu nüve gelecek 5 yılda belki 1000'e yakın start-up şirketi çıkaracak. Bunların bir kısmı şu anda ithal edilen ürünleri ikame edecek, bir kısmı da istidama yönelik olacak. Belki bir kısmı da şu anda Türkiye'de var olmayan sektörlere yönelik katkı sağlayacak. TEKMER'lerde de çok başarılı olmuş konulardan ziyade, henüz dokunulmamış, gençliğin daha çok ilgisini çekecek alanlara yönelerek bu 3 kurum ciddi şekilde hizmet etmiş olacak."GİV KOSGEB TÜGVA TEKMER Başkanların Fotorafları

TEKMER’ler Ar-Ge ve teknoloji tabanlı iş fikirlerinin hayata geçirildiği mekânlardır

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt:

“TÜGVA ve GİV ile özellikle genç girişimci adaylarımızın kendi işlerini kuracağı, KOSGEB desteklerinden daha fazla yararlanacakları ve ilerleyen zamanda da kendi iş fikirlerini hayata geçirecekleri TEKMER’lerin kurulmasına dönük bir iyi niyet iş birliği protokolü imzaladık. İşini kurmuş gençlerimizin bunları büyütmeleri için KOSGEB’in sağlamış olduğu destekler ve danışmanlık gibi hizmetlerden yararlanmasına dönük de bir başlığımız var"

GİV Başkanı KOSGEB Başkanına Plaket VeriyorMisyonumuz Gençliğe Hizmet

TÜGVA Başkanı Eminoğlu, KOSGEB ve GİV ile hızlı bir adım atarak protokol aşamasına gelindiğini vurgulayarak, bugün itibarıyla TEKMER'lerle ilgili çalışmaları tüm Türkiye'de sürdüreceklerini söyledi.

Ana misyonlarının gençliğe hizmet etmek olduğunu belirten Eminoğlu, "81 il ve 500'den fazla ilçede şu an itibarıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız anket ve çalışmalarda gençlerin ihtiyaç sıralamasında girişimciliğe yönelik konular ilk 3 arasındaydı. Bu noktada girişimcilik koordinatörlüğünü vakıf bünyesine dahil etmiş olduk." ifadelerini kullandı. 

Eminoğlu, bu gibi çalışmalarla gençlerin önünü açarak, fikir üretecekleri ve inovatif çalışmalarını yansıtacakları zeminleri onlara sunacaklarını kaydetti.

Bilindiği gibi, fikirlerini projeye, projelerini girişime dönüştürmek isteyenlere büyük destek sağlayacak merkezler olarak öne çıkan TEKMER’ler ülkemiz girişimciliğine büyük katkı sunuyor.

“25 Şehirde 25 TEKMER” Projesiyle; fikrini proje haline getirmiş girişimcilerimize daha fazla destek olacağız.

Girişimcilerin güçlü bir seviyeye gelene kadar yüklerini hafifletmeyi ve sadece hedeflerine odaklanmalarını sağlayacağız.

Ayrıca TEKMER’ler, girişimcinin sermaye sorunu yaşamayacağı, gerektiğinde yatırımcı ile kolaylıkla buluşabileceği ve girişimci maliyetlerinin düşük olduğu katma değerli üretim merkezleri olacaktır.

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) olarak bugün KOSGEB ve TÜGVA ile imzaladığımız TEKMER projesi aynı zamanda girişimcilerimizin sayısının daha da artmasına vesile olacak.

Başta İstanbul, Ankara olmak üzere 25 şehirde kurulacak 25 TEKMER projesinin hayata geçmesi aşamasında önemli bir adım olan TEKMER Protokolünün ülkemiz gençliğine ve girişimciliğine şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

GİV Toplu Resim