13.02.2019
Girişimci İş Adamları Vakfı'ndan İstanbul Sanayi Odası'na Ziyaret

Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV) İcra Kurulu üyeleri, Vakıf Başkanı Mehmet Koç eşliğinde İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ı ziyaret etti. Vakıfın girişimcilik çalışmaları ile ilgili Bahçıvan'a ayrıntılı bilgi veren GİV Başkanı Koç, Türkiye’nin en büyük probleminin girişimcilik olduğunu belirterek bu konuda yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Ziyarette İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Kaşıkçı, Mütevelli Üyeler Kadir Gurbetçi, Ali Bakaner, Genel Sekreter Aziz Battal Genel Sekreter Yardımcıları İsrafil Çetin ve Hüseyin Horasan'da yer aldı.

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye’de bazı kaynakların fazlasıyla israf edildiğini belirterek kaynakları doğru kullanmaları gerektiğini söyledi. Bu nedenle ülkemizdeki girişimcilik iklimini sabırla oluşturmaları gerektiğine değinen Bahçıvan, Türkiye’ye en büyük yararı bu şekilde yapabileceklerini ifade etti. İş dünyasının en büyük zafiyetinin girişimcilik projeleri üretmemesi olduğuna işaret eden Bahçıvan, son dönemlerde bu konuda önemli gelişmeler görüldüğünü de kaydetti. Bu konuda kaynak olduğunu ve iş dünyası olarak bu kaynakları akıllı şekilde realize etmeleri gerektiğini anlatan Bahçıvan, bunun için iyi projelere ihtiyaç olduğunu ve bu konudaki GİV’in çabalarını takdirle karşıladıklarını iletti.

GİV Başkanı Mehmet Koç ise vakıf olarak öznelerinin girişimcilik olduğunu söyledi. Türkiye’ye fayda, üretim ve istihdam sağlayacak her türlü girişimin yer alacağı bir iklim oluşturabilirlerse bunun sonuçlarını alabileceklerini belirten Koç, başta Girişimcilik Endeksi ve bu yıl 7.si düzenlenecek GİV Girişimcilik Ödülleri içalışmaları başta olmak üzere önümüzdeki dönemde yapacakları bir dizi etkinlik ve proje için İSO’dan destek istedi.

Vakıf bünyesinden devam eden GİV Akademi eğitim çalışmalarına da değinen Koç, İstanbul Sanayi Odası'nın Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğu "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında meslek liselerinin iş gücü anlamında daha aktif hale geitrilmesi çalışmalarına Vakıf olarak katkı yapabileceklerini ifade etti.

GİV Heyetine gösterdiği sıcak misafiperlikten dolayı İSO Başkanı Sayın Erdal Bahçıvan'a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

DİGER HABERLER