30.09.2015
Girişimci Buluşmaları 2015 Eylül Konuğumuz Halil Erdoğmuş Oldu

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) olarak 2010 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Girişimci Buluşmaları'nın 2015-2016 dönem etkinliklerine 29 Eylül'de başladık.

En son 2015 Mayıs ayında KOSGEB Başkanı Sn. Recep Biçer'i konuk ettiğimiz #GirişimciBuluşmaları'nda 2015 Eylül konuğumuz olarak e-BEBEK CEO'su sayın Halil ERDOĞMUŞ beyefendiyi ağırladık. 

Yağmurlu bir İstanbul akşamına rağmen üyelerimizin ve dostlarımızın ilgi gösterdiği program, davetlilerimize ikram ettiğimiz akşam yemeğimiz ile başladı. İkramımızın ardından Vakıf Başkanımız sayın Mehmet KOÇ bu dönemin ilk #GirişimciBuluşları'nın açılış konuşmasını yaptı. GİV Başkanı Mehmet KOÇ açılış konuşmasında; artan terör olayları sebebiyle ülke olarak zor bir dönemten geçtiğimizi, ancak millet olarak tarihimizde pek çok kez kaymetmediğimiz birlik ve beraberliğimiz sayesinde böylesi dönemleri aştığımızı belirtti. Gelecekte böylesi dönemlere bir daha maruz kalmamak için ülke ekonomimizi daha fazla güçlendirmemiz gerektiğiniz söyleyen Mehmet KOÇ; girişimciliğe daha fazla önem vererek ülkemizde başarılı bir girişimcilik kültürü inşa etmemiz gerektiğini vurguladı.

Ülke olarak etkili ve verimli bir Girişimcilik Kültürü inşa edebilirsek daha çok sayıda dünya markası çıkarabileceğimizi, daha çok alanda inovasyonlar yapabileceğimizi ve dünya pazarına katma değeri çok daha yüksek ürün ve hizmetler üretebileceğimizi söyleyen Mehmet KOÇ; ancak bu sayede hem bölgenin hemde dünyanın en güçlü ekonomilerinden birisi olabileceğimizi vurguladı. Güçlü bir Girişimcilik Ekonomisi ile bölgesinde ve dünyada etkili, hem askeri hemde ekonomik tesiri yüksek bir ülke olacağımızın altını çizen Mehmet KOÇ, Girişimci İş Adamları Vakfı olarak bu vizyon ve amaçla girişimciliği güçlendirecek çalışmalar yapıldığını söyledi.

Girişimci İş Adamları Vakfı olarak;

- 2010 yılından beri her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Girişimci Buluşmaları ile üyemiz Girişimci İş Adamlarını bir araya getiriyoruz.  

2010 yılından beri her yıl düzenlediğimiz ve marka bir organizayon haline gelen GİV Girişimcilik Ödülleri ile ülkemizdeki başarılı girişimcileri ödüllendiriyor, başarı vitrinimize çıkarıyoruz.

Her ay düzenlediğimiz Yakın Plan Girişimci Buluşmaları ile; seçtiğimiz güncel ve önemli konuları vakıf üyelerimizle birlikte konunun uzmanından dinliyoruz.

GİV Girişimcilik Akademisi çatısı altında düzenlediğimiz her eğitim ile katılımcılarımıza ve üyelerimize iş hayatlarında uygulayabilecekleri bilgiler veriyoruz.

GİV Gençlik Konseyi'mizin düzenlediği gençlere özel seminer ve konferanslar ile girişimciliği geleceğimize aşılıyoruz.

Vakıf Başkanımız Mehmet KOÇ tüm üyelerimizi ve dostlarımızı bu vakıf çalışmalarımızda aktif görev almaya ve tüm etkinliklerden ve eğitimlerden daha fazla faydalanmaya davet etti.

Vakıf Başkanımızın arından e-BEBEK CEO'su sayın Halil ERDOĞMUŞ sahnedeki yerini alarak sunumuna başladı. Girişimcilik serüvenine daha ilkokul yıllarında okulun tüm sınıflarına 0,7 - 0,9 kalem uçları satarak başladığını belirten Halil Erdoğmuş, 2000 yılına kadar olan ticari hayatını anlattı. Ardından Ebebek.com'un kuruluş ve gelişme hikayesini anlatan konuğumuz, yıl yıl bu girişimin hikayesindeki değerli ayrıntıları ve dönüm noktalarını katılımcılarımızla paylaştı.

İlk yıllarında her girişimci gibi kendisininde ailesi ve çevresi tarafından anlaşılamadığına değinen başarılı girişimci, bu süreci ancak sabırla ve fikrini ispatlayarak aştığını belirtti. İş hayatında ve girişimcilik serüveninde; iyi niyetli olmaya ve güvene dayalı ilişkiler kurmaya çok önem verdiğini aktaran Erdoğmuş, "İş hayatımın her aşamasında yaptığım iyilikler bana büyük faydalar olarak geri dönmüştür." diyerek bu yaklaşımın ne denli olumlu sonuçlar getirdiğine sık sık vurgu yaptı. Başarılı girişimci Halil Erdoğmuş, sunumunun ardından katılımcılarımızdan gelen soruları büyük bir içtenlike yanıtladı.

Konumuğuzun konuşması ve soru-cevap bölümü ardından Vakıf Başkanımız sayın Mehmet KOÇ başarılı girişimci Halil ERDOĞMUŞ'a programın anısına plaket takdim etti. Plaket takdimini takiben GİV İcra Kurulu ve değerli katılımcılarımızla toplu fotoğraflar çekinerek programımızı noktaladık. 

Eylül 2015 Girişimci Buluşmaları'na katılarak programımıza katılan tüm girişimci üyelerimize ve dostlarımıza teşekkür ediyor, e-BEBEK CEO'su sayın Halil ERDOĞMUŞ'a yaptığı değerli paylaşımlar için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

GİV olarak tüm çalışmalarımızda yer almak veya çalışmalarımızdan azami derecede faydalanmak için Vakfımıza Üye Olabilirsiniz. Düzenlediğimiz tüm etkinlik ve eğitimleri, çalışmalarımızı aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz;

Facebook Sayfamız: facebook.com/givorgtr

Twitter Hesabımız: twitter.com/givorgtr

Linkedin Profilimiz: tr.linkedin.com/in/givorgtr

Youtube Kanalımız: youtube.com/user/givorgtr

Saygılarımızla,
Girişimci İşadamları Vakfı
 
 
 

 

DİGER HABERLER