22.02.2018
GİV İcra Kurulu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mevlüt UYSAL'a Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

Girişimci İşadamları Vakfı İcra Kurulu olarak,  İstanbul Büyükşehir  Belediye Başkanı seçilen  Sn. Mevlüt Uysal beye hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

21 Şubat  2018 Çarşamba  günü, vakfımızı temsilen İcra Kurulu Başkanımız Mehmet Koç, İcra Kurulu Üyelerimiz (Rıza Özer, Hasan Kaşıkçı,  Arif Arıgün, Ali Kılıç, Mehmet Horasan, Erdal Kılıç, Muhammed Taha Enis, Tarık Yıldız, Hüseyin Akça), Genel Sekreterimiz Aziz Battal ve Genel Sekreter Yardımcılarımız İsrafil Çetin ve Hüseyin Horasan  beylerin katıldığı ziyaretimizde  İstanbul Büyükşehir Belediyesinin mevcut ve devam eden yatırımları ile  olası işbirlikleri görüşüldü.

İBB  Başkanı Sn. Mevlüt Uysal  beyin  bizleri ağırladığı ziyarette öncelikli konu olarak İstanbul Büyükşehir   Belediyesinin  başta devam edem metro yatırımları olmak üzere  diğer  projeleri konuşuldu.  Sn. Mevlüt Uysal, "Şu anda ihalesi yapılan metrolardan 4 tanesinin, müteahhitlerle oturup devamına karar verdiklerinin   önceden başlayan 4 tane metro hattının bu yıl sonu açılmasının sözünü aldık" dedi. Ayrıca İstanbul’un metro ağının 1.000 km çıkarılmasını planlandığını,  İstanbul da tüm ilçelerine fiber internet sağlamak için çalışma başlatıldığını belirttiler.    

İBB  Başkanı Sn. Mevlüt Uysal,  İBB'nın yeni dönemdeki hedeflerini, bu hedeflere ulaşmak için çok çalışmaları gerektiklerini,  İstanbul’un nüfus ve ekonomi olarak bir çok ülkeden büyük olduğunu  ulaşım başta olmak üzere bir çok sorunu çözmek için alternatif planların mevcut olduğunu  bunu yapacak güç ve kadroya sahip olduklarını ifade ettiler.  

GİV olarak ülkemiz gençliğine ve girişimcilerine yönelik yaptığımız çalışmalar ile birlikte girişimcilik odağında İBB ile yapılabilecek çalışmalara değinildi ve iki kurum arasında daha yakın çalışmalar yapılması noktasında görüş alışverişinde bulunuldu.

İstanbul Büyükşehir  Belediye Başkanı  Sn. Mevlüt Uysal beye  gösterdikleri nezaket ve misafirperverlikleri için teşekkür ediyor, yeni dönem çalışmalarında tüm İBB  ailesine başarılar diliyoruz.

 

 

Girişimci İşadamları Vakfı

  

DİGER HABERLER