05.02.2016
GİV Girişimci Buluşmaları 2016 Ocak Konuğumuz Hakan Altınay Oldu

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) olarak 2010 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Girişimci Buluşmaları'nın 2016 dönem etkinliklerine hızlı bir şekilde başladık.  GİV Girişimci Buluşmaları'nda 2016 Ocak konuğumuz olarak  Altınay Robot Teknolojileri YK Başkanı sayın Hakan Altınay beyi ağırladık.

Hava muhalefetine rağmen üyelerimizin ve dostlarımızın yoğun ilgi gösterdiği program ikramımız ile başladı. İkramımızın ardından Vakıf Başkanımız sayın Mehmet KOÇ Ocak 2016 #GirişimciBuluşları'nın açılış konuşmasını yaptı. GİV Başkanı Mehmet KOÇ açılış konuşmasında; teknoloji girişimlerinin ve teknoloji yatırımlarının hem ekonomimiz hemde iş dünyamız açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak ar-ge ve teknolojiye yapılacak yatırımlar ile ülkemizin 2023 hedeflerine hızlı bir şekilde koşabileceğini ifade etti. Mehmet KOÇ konuşmasının son bölümünde Girişimci İşadamları Vakfı olarak yaptığımız çalışmaları anlattı.

Vakıf Başkanımızın açılış konuşmasının ardından Altınay Robot Teknolojileri YK Başkanı sayın Hakan Altınay sahnedeki yerini alarak sunumuna başladı. Öncelikle üniversite yıllarını ve Altınay1 robotun nasıl ortaya çıktığını anlatan Altınay, öğrencilik yıllarında başlayan ve bugünkü "Altınay Robot Teknolojileri" markasının ortaya çıkışıyla devam eden girişimcilik hikayesini önemli mihenk taşlarıyla anlattı. Altınay'ın başarı hikayesinde; devlet yönetiminin ve kamunun ar-ge ve teknolojiye olan bakış ufkunun teknoloji girişimcilerinin başarılı olmasında ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Ortaya çıkan bir diğer önemli nokta ise; ülkenin lider patronlarının ve sanayi gruplarının teknoloji yatırımlarında yerli seçenekleri ne kadar tercih ettiği. Başarılı teknoloji girişimcisi Hakan Altınay sunumunun ardından katılımcılarımızdan gelen soruları yanıtladı.

Konumuğuzun konuşması ve soru-cevap bölümü ardından Vakıf Başkanımız sayın Mehmet KOÇ,  Altınay Robot Teknolojileri YK Başkanı sayın Hakan Altınay beye programın anısına plaket takdim etti. Plaket takdimini takiben GİV Mütevelli Heyetiİcra Kurulu ve Genç GİV'in konuğumuz ile toplu fotoğraflar çekinmesiyle programımızı noktaladık. 

Ocak 2016 Girişimci Buluşmaları'na katılarak programımıza değer katan tüm girişimci üyelerimize ve dostlarımıza teşekkür ediyor,  Altınay Robot Teknolojileri YK Başkanı sayın Hakan Altınay beye yaptığı değerli paylaşımlar için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

GİV olarak tüm çalışmalarımızda yer almak veya çalışmalarımızdan azami derecede faydalanmak için Vakfımıza Üye Olabilirsiniz. Düzenlediğimiz tüm etkinlik ve eğitimleri, çalışmalarımızı aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz;

Facebook Sayfamız: facebook.com/givorgtr

Twitter Hesabımız: twitter.com/givorgtr

Linkedin Profilimiz: tr.linkedin.com/in/givorgtr

Youtube Kanalımız: youtube.com/user/givorgtr

Saygılarımızla,
Girişimci İşadamları Vakfı

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

DİGER HABERLER