30.09.2016
GİV 2016 Eylül Girişimci Buluşmalarında Sn Öztürk ORAN Beyi Ağırladık

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) olarak 2010 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Girişimci Buluşmaları'nın 2016 dönem etkinliklerine aynı hızla devam ediyoruz. GİV Girişimci Buluşmaları'nda 2016 Eylül konuğumuz olarak Vakıf Katılım Bankası YK Başkanı sayın Öztürk ORAN beyefendiyi ağırladık.

Üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği program ikramımız ile başladı. İkramın ardından Vakıf Başkanımız sayın Mehmet KOÇ Eylül 2016 Girişimci Buluşmaları'nın açılış konuşmasını yaptı. GİV Başkanı Mehmet KOÇ açılış konuşmasında Girişimci İşadamları Vakfı'nın yeni dönem çalışmalarını anlattı ve millet olarak 15 Temmuz'da yazdığıız destana değindi. Mehmet KOÇ, girişimciler ve iş dünyası olarak ekonomik bir dik duruşun beraberinde, tüm oynanmaya çalışan global oyunlara rağmen ekonomik bir atılım sergilememiz gerektiğine vurgu yaptı. Mehmet KOÇ, bu ekonomik atılımda İslami Finans Modellerinin yükselmesinin ve ilgi görmesinin son derece önemli olduğunun altını çizdi.

Vakıf Başkanımızın açılış konuşmasının ardından Vakıf Katılım Bankası YK Başkanı sayın Öztürk ORAN sahnedeki yerini alarak konuşmasına başladı. Faizsiz Finans Sistemi'nin 1910 lu yıllarda Osmanlı tarafından üretildiğini, ancak devam eden süreçte malesef bu sisteme ülke olarak sahip çıkılmadığı için batının bu sistemi alarak kendilerine özgü modelleyip bugün İslam Dünyası'nın ekonomisine sattığını söyleyen Öztürk OranVakıf Katılım'ın bu modeli yeniden sahiplenmek ve kendi değerlerimizle başarıya ulaştırmak istediğini anlattı. Konuşmasının devamında İslami Finans Modeli ve Katılım Bankacılığının Türkiye’deki gelişim sürecini anlatan Öztürk OranVakıf Katılım'ın kuruluşundan bu yana iş dünyasına sundukları murabaha, mudaraba ve muşaraka hizmet modellerini anlattı.

Konuğumuz Sayın Öztürk Oran konuşmasının ardından soru-cevap bölümünde gelen soruları detaylıca yanıtladı. Soru cevap bölümü ardından GİV Başkanı sayın Mehmet KOÇ ile birlikte GİV Akademi'nin son dönem mezunu girişimcilerine Sertifika takdimi yapan sayınOran, daha sonra gecenin anısına Vakıf Başkanı Mehmet Koç'un plaket takdimini kabul etti. 

Plaket takdimini takiben GİV Mütevelli Heyeti ve İcra Kurulu'nun Program konuğu ve katılımcılar ile toplu fotoğraf çekinmesiyle program sona erdi.

Eylül 2016 Girişimci Buluşmaları'na katılarak programımıza değer katan tüm girişimci üyelerimize ve dostlarımıza teşekkür ediyor, Vakıf Katılım Bankası YK Başkanı sayın Öztürk ORAN beyefendiye vakfımıza teşrifi ve yaptığı değerli paylaşımlar için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

GİV olarak tüm çalışmalarımızda yer almak veya çalışmalarımızdan azami derecede faydalanmak için Vakfımıza Üye Olabilirsiniz. Düzenlediğimiz tüm etkinlik ve eğitimleri, çalışmalarımızı aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz;

Facebook Sayfamız: facebook.com/givorgtr

Twitter Hesabımız: twitter.com/givorgtr

Linkedin Profilimiz: tr.linkedin.com/in/givorgtr

Youtube Kanalımız: youtube.com/user/givorgtr

Saygılarımızla,

Girişimci İşadamları Vakfı

 

DİGER HABERLER