01.11.2016
GİV 2016 Ekim Girişimci Buluşmalarında Sn Ali Bakaner Beyi Ağırladık

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) olarak 2010 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Girişimci Buluşmaları'nın 2016 dönem etkinliklerine aynı hızla devam ediyoruz. GİV Girişimci Buluşmaları'nda 2016 Ekim konuğumuz olarak Alfa Metal Alüminyum San. Tic. AŞ. YK Başkanı Sayın Ali BAKANER 'i ağırladık.

Üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği program ikramımız ile başladı. İkramın ardından Vakıf Başkanımız sayın Mehmet KOÇ Ekim 2016 Girişimci Buluşmaları'nın açılış konuşmasını yaptı. GİV Başkanı Mehmet KOÇ açılış konuşmasında Girişimci İşadamları Vakfı'nın yeni dönem çalışmalarını anlattı. Mehmet KOÇ konuşmasında "Gençlerimiz biraz mesaket çekerek "devlete kapağı atma" fikrinden vazgeçip girişimciliğe kafa yormalı. Şahsen bana sorsalar Mehmet Koç sen ne yapıyorsun diye. Ben yeni girişimcilerin yetişmesi için çalışıyorum. Dünyadan şu an her ülke gelişmesini istemediği ülkelere bazı illegal örgütleri kullanarak engel olmaya çalışıyorlar. Allah'a çok şükür ekonomimiz güçlü ki bizi durdurmaya çalışsalar da başarılı olamıyorlar. Eskiden 5 milyar doları piyasadan çektikleri zaman ekonomi çıkmaza giriyordu. Şimdi artık değil 5; 10, 15, 20 milyar doları da çekseler piyasayı eskisi gibi etkileyemiyorlar." ifadelerini kullandı.

Vakıf Başkanımızın açılış konuşmasının ardından Alfa Metal Alüminyum San. Tic. AŞ. YK Başkanı sayın Ali BAKANER sahnedeki yerini alarak konuşmasına başladı. Girişimciliğin tanımı ile konuşmasına başlayan Ali Bakaner ticaret ahlakından, girişimci olarak örnek almamız gereken kişilere kadar pek çok konuyu dile getiren bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşması sırasında sohbet edercesine kullandığı uslup ile misafirlerimizle birlikte samimi bir havanın oluşmasını sağlayan Ali Bakaner, kendi girişimine başlama hikayesini, iş hayatında edindiği tecrübeleri, sahabalerin örnek hayatlarını nasıl kendi girişimcilik yolculuğumuzda uygulamamız gerektiğini anlattı. 

Konuşmasının ardından misafirlerin sorularını cevaplayan Sn. Ali Bakaner, soru cevap kısmının ardından Vakıf Başkanımız Mehmet KOÇ'un kendisine taktim ettiği plaketi kabul etti. 

Programın sonunda Ali BAKANER ve Mehmet KOÇ GİV Akademi'nin son dönem mezunlarının sertifikalarını birlikte sahnede taktim ettiler.

Program vakıf üyeleri, akademi mezunları ile gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Ekim 2016 Girişimci Buluşmaları'na katılarak programımıza değer katan tüm girişimci üyelerimize ve dostlarımıza teşekkür ediyor, Alfa Metal Alüminyum San. Tic. AŞ. YK Başkanı Sayın Ali BAKANER beyefendiye vakfımıza teşrifi ve yaptığı değerli paylaşımlar için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

GİV olarak tüm çalışmalarımızda yer almak veya çalışmalarımızdan azami derecede faydalanmak için Vakfımıza Üye Olabilirsiniz. Düzenlediğimiz tüm etkinlik ve eğitimleri, çalışmalarımızı aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz;

Facebook Sayfamız: facebook.com/givorgtr

Twitter Hesabımız: twitter.com/givorgtr

Linkedin Profilimiz: tr.linkedin.com/in/givorgtr

Youtube Kanalımız: youtube.com/user/givorgtr

Saygılarımızla,

Girişimci İşadamları Vakfı

DİGER HABERLER