27.09.2018
GİRİŞİMCİ İŞ ADAMLARI VAKFIMIZ ÇALIŞTAY TOPLANTISI İLE 2018-2019 HEDEFLERİNİ YÜKSELTTİ

Merkez yönetim ve şube temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen çalıştay toplantıları, yeni hedeflerin belirlenmesi, daha önceki çalıştay toplantılarında alınan kararların gerçekleştirilmesi ve yoğunlaşılacak faaliyetler hakkında yol haritası çizmeye de imkan sağlıyor.

Ülkemizin kalkınmasının ancak iyi yetiştirilmiş girişimcilerle gerçekleşeceğine inanan Girişimci İş Adamları Vakfımız (GİV) her sene daha nitelikli ve daha çok girişimci yetiştirmenin yanısıra girişimcilikte hedef çıtasını daha fazla yükseltmeyi hedeflemektedir.

ÜLKEMİZDE İLK DEFA GİRİŞİMCİ ENDEKSİ YAYINLANACAK

Girişimci İş Adamları Vakfı Başkanımız Mehmet KOÇ yeni sezonda vakıf çalışmaları hakkında şunları söyledi: “Girişimci-yatırımcı buluşmaları bu sene daha önemli olacak. Fiziksel olarak akademide eğittiğimiz girişimcilerin projelerine yatırımcı bulma konusunda da GİV aktif rol alacak. Türkiye’de ilk defa yapılan GENDEKS (Girişimci Endeksi) şuanda yeni projemiz. İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı) ve İstanbul Üniversitesi ile beraber yapıyoruz. Bu aynı zamanda Bilim ve Sanayi Bakanlığının bir argümanı olacak.  Ve işsizlik endeksi, sanayi üretim endeksi ve diğer endeksler gibi bir girişimcilik endeksi yayınlanıyor olacak. Böylece ülke olarak (girişimcilik konusunda) nerede olduğumuzu görebiliyor olacağız. Eğittiğimiz girişimci sayısını yeni sezonda daha da artıyor olacağız. Bahariye Melek Yatırım Ağı bu sene daha aktif hale gelecek. Özellikle üniversite girişimci kulüpleriyle beraber simülasyon sistemi bu sene oturacak diye ümit ediyoruz”

 

DİGER HABERLER