24.12.2019
ASKON'DAN VAKFIMIZA NEZAKET ZİYARETİ

 

Bahariye Mevlevihanesi’ndeki vakıf merkezimizde gerçekleşen ziyarette ASKON Genel Başkanı AYDIN, Genel Başkan Vekili Bekir AYDIN, Genel Başkan Yardımcıları Gökhan Yavuzer ve Ercan VERGİLİ, GİV Başkanı Mehmet KOÇ ve GİV İcra heyeti tarafından ağırlandı.

Sabah kahvaltısı ile başlayan ziyarette ASKON ve GİV ortak çalışmaları, ülkemizin yakın zamanda döviz üzerinden yaşadığı iç ve dış saldırılara karşı alınacak tedbirler ele alındı. Ülke ihracat hacminin artırılmasının önemi, inşaat sektöründeki daralma ve evrilmeler, Anadolu ve İstanbul işadamları arasındaki mukayeselerde gözden kaçırılan noktalar, KOSGEB destekli projelerin ülkeye katkısı, piyasaların sıkıntıları üzerine ortak analiz ve raporlama çalışmaları, girişimcilik ve iş dünyasının durumu dâhil birçok önemli konulara vurgu yapıldı. Kişisel Verilerin Korunması Kanununun (KVKK) başta KOBi'ler olmak üzere kamuoyunda birçok kesim tarafından yeterince bilinmediğini belirten ASKON Başkanı Orhan AYDIN bu konuda işletmelere gelecek cezalara karşı henüz yeterince bilinçlenme sağlanmadığını ifade etti. 

Bahariye Mevlevihanesi’nde yer alan Bekir KANTARCI’nın özel koleksiyonunda yer alan kıymetli parçalardan oluşan “Kâbe Örtüleri Sergisi” ziyaret edildi. Sürre Alaylarında kullanılan sandıklar, Kâbe ve Ravza-ı Mutahhara örtülerinin yer aldığı bölümler özellikle ziyaretin en hassas kısımları oldu. Verimli geçen ASKON – GİV buluşması sonrasında ASKON Başkanı AYDIN, GİV Başkanı KOÇ’un takdim ettiği plaket ve hatıra fotoğraf çekimiyle toplantı sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

DİGER HABERLER