30.03.2017
2017 Mart Girişimci Buluşmalarında Mahmut ASMALI'yı Ağırladık

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) olarak 2010 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Girişimci Buluşmaları'nın 2017 etkinliklerine aynı hızla devam ediyoruz. GİV Girişimci Buluşmaları'nda 2017 Mart konuğumuz olarak Akyapı İnşaat YK Başkanı Sayın Mahmut ASMALI ağırladık.

Mart ayı GİV Girişimci Buluşmaları programımız akşam ikramımız ile başladı, ikramın ardından Vakıf Başkan Yardımcımız sayın Tahir Aktüre 2017 Mart Girişimci Buluşmaları'nın açılış konuşmasını yaptı. GİV Başkanı Tahir Aktüre açılış konuşmasına tüm katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür ederek başladı. 2010 yılından beri büyük bir titizlikle düzenlenen Girişimci Buluşmaları'nı GİV olarak 43. kez düzenlediklerini ifade eden Aktüre, katılımcı konuklara GİV'in misyon, vizyon ve faaliyetlerini anlattı. GİV Akademi çalışmaları ile 2016 yılında KOSGEB ile birlikte 420 girişimciye eğitim ve sertifika verdiklerini söyledi. Bu sayının 2017'nin daha ilk çeyreğinde 300 girişimci olduğunu ifade eden Aktüre, 2017 sonuna kadar tam 1000 girişimciye KOSGEB ile birlikte nitelikli girişimcilik eğitimi vermek ve GİV Ekosisteminin imkanlarından faydalandırmak istediklerini söyledi. Aktüre, ayrıca GİV Akademi'de Girişimcilik Eğitimi alan girişimcilerden 50'ye yakının şirketlerini kurup ticari hayatlarına başladığını ifade etti.  

 

Vakıf Başkan Yardımcımız sn Tahir Aktüre'nin açılış konuşmasının ardından Akyapı İnşaat YK Başkanı Sayın Mahmut ASMALI sahnedeki yerini alarak "Başarı Hikayesini" anlattığı konuşmasına başladı. 1989 yılında KTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduğunu ve mezuniyetten sonra yollarının şuanki ortağı Hüseyin Dinçel ile kesiştiğini, bu kesişme sayesinde BİAT İnşaat'ın kurucusu (rahmetli) Hayati Üstün ile tanıştıklarını, bu tanışma ile firmasında İnşaat Mühendisi olarak çalışmaya başladıklarını anlattı. Asmalı, 1998'e kadar olan 9 yıllık BİAT İnşaat kariyerinde aldığı tüm sorumlulukları başarıyşa yerine getirdiğini, bunu da işine azimle ve dört elle sarılması sayesinde başardığını, geçerli sebepler olsa bile işini her defasında zamanında tamamlamak için canla başla mücadele ettiğini söyledi.

1998'de patronu (rahmetli) Hayati Üstün'den izin alarak birlikte çalıştığı Hüseyin Dinçel ile birlikte Akyapı İnşaat'ı kurduklarını anlatan Asmalı, yakaladıkları ortaklık uyumu sayesinde, aldıkları tüm projeleri zamanında teslime ettiklerini, bu sözünde durmanın kendilerine çok büyük kapılar açtığını söyledi. Zor durumda kaldıkları dönemlerde bile bankaların kredi / faiz çarkına asla girmediklerini anlatan Asmalı, karlı projelere girdiklerinde de aynı şekilde bu faiz sistemini imkanlarına bulaşmak yerine yeni iş ortaklıkları kurarak oluşan karı bankalarla değil ortak dostlarıyla paylaştıklarını ifade etti. Asmalı, faizden uzak durmaları neticesinde ödül olarak işlerinin daha da bereketlendiğini ifade etti ve "Potansiyel projelere bankaları değil dostlarınızı ortak edin, işlerinizi bereketlendirin." diyerek faize bulaşmamanın getiridği bereketi vurguladı.

Konuşmasının sonlarına doğru şuan devam eden Akyapı projelerinden bahseden Asmalı, aynı zamanda iş dünyasındaki vakıf ve derneklere katkı sağladıklarını, kurdukları AkYuva Vakfı ile kimsesiz yetim çocuklar için çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Bugün ülke çapında çok ciddi projelere imza atan Akyapı'yı www.akyapi.com.tr adresinden detaylıca inceleyebilirsiniz.

Sayın Asmalı'nın başarı hikayesindeki önemli isimlerden birisi olan BİAT İnşaat'ın kurucusu (rahmetli) Hayati Üstün aynı zamanda vakfımız GİV'in de kurucusudur. Bu vesile ile kurucumuz (rahmetli) Hayati Üstün'ü rahmet, minnet ve dua ile anıyoruz.

Konuşmasının ardından katılımcılarımızın sorularını cevaplayan Sayın ASMALI, soru cevap kısmının ardından Vakıf Başkan Yardımcımız Tahir Aktüre'un kendisine taktim ettiği hediye plaketini kabul etti. Programın sonunda konuğumuz Sayın Mahmut ASMALI ile birlikte GİV Mütevelli Heyeti ve GİV İcra Kurulu toplu anı fotoğrafı çektirdi.

2017 Mart Girişimci Buluşmaları'na katılarak programımıza değer katan tüm girişimci üyelerimize ve dostlarımıza teşekkür ediyor,  Akyapı İnşaat YK Başkanı Sayın Mahmut ASMALI beyefendiye vakfımıza teşrifi ve yaptığı değerli paylaşımlar için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

GİV olarak tüm çalışmalarımızda yer almak veya çalışmalarımızdan azami derecede faydalanmak için Vakfımıza Üye Olabilirsiniz. Düzenlediğimiz tüm etkinlik ve eğitimleri, çalışmalarımızı aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz;

Facebook Sayfamız: facebook.com/givorgtr

Twitter Hesabımız: twitter.com/givorgtr

Linkedin Profilimiz: tr.linkedin.com/in/givorgtr

Youtube Kanalımız: youtube.com/user/givorgtr

Saygılarımızla,

Girişimci İşadamları Vakfı

 

DİGER HABERLER