22.06.2017
2017 Geleneksel GİV İftar Programımızı Gerçekleştirdik

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) olarak 2010 yılından beri düzenli olarak her yıl gerçekleştirdiğimiz ve artık gelenekselleşen GİV Girişimci İftarları 2017 programımızı 21 Haziran 2017 Salı akşamı vakıf merkezimiz olan Bahariye Mevlevihanesi'nde gerçekleştirdik. GİV Girişimci İftarları'nda 2017 konuğumuz olarak İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Güney Beyefendiyi ağırladık.

Üyelerimizin ve dostlarımızın yoğun ilgi gösterdiği İftar programımızda katılımcılarımızı ağırladık. Bireysel ve kurumsal üyelerimiz, yatırımcı işadamlarımız, birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi, üniversite öğretim görevlileri ve vakıf gönüldaşlarımız aramızda olarak iftarımıza değer kattı.

İftar programımız Genel Sekreterliğimizden İsrafil Çetin beyin okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı ve akşam ezanı ile birlikte katılımcılarımız oruçlarını açtılar. İkramımızın ardından Vakıf Başkanımız sayın Mehmet KOÇ, Girişimci İftarları 2017'nin açılış konuşmasını yaptı.

Açılış konuşmasında Vakıf Başkanımız Mehmet KOÇ, Girişimci İşadamları Vakfı olarak yaptığımız çalışmaları anlattı. GİV 2017 Çalıştayını ve yeni dönem faaliyetlerini anlatan KOÇ, girişimcileri daha etkin desteklemek için GİV olarak üniversitelerle ve bankalarla işbirliği çalışmaları için olduğunu söyleyerek yeni dönemde etkin destek mekanizmalarının GİV üyesi giriişimcilere sunulacağını söyledi.  Mehmet KOÇ konuşmasının sonunda tüm üyelerimizin ve GİV dostlarının gelecek Kadir Gecesini ve Ramazan bayramını tebrik etti.

Vakıf Başkanımız Mehmet Koç’un ardından, 2017 GİV İftarımızın onur konuğu İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Güney Beyefendi konuşmalarını yaptılar.

Değerli büyüğümüz sayın Mehmet Güney, vakfımızın kurucu başkanı rahmetli Hayati Üstün'ün ticarete bakış açısını anlatarak, daha fazla kazanma uğzuna "helal" kavramından ve iş modellerinden kesinlikle uzaklaşmadığını ve işlerini bereketlendirmek için çekinmeden ortaklıklar yaptığını ifade etti. Mehmet Güney, paranın ve ekonomik güç modellerinin dünyamızdaki makro ve mikro dengeleri temelden etkilediğini ifade ederek , ekonomik güce sahip ülke ve toplumların dünyayı idare ettiğini söyledi. Ekonomik güçleriyle dünyayı adeta huzursuzluk batağına çeviren güçlere karşı, adaleti ve dünya huzurunu sağlayabilmek için daha fazla ve bilinçli çaışmamız gerektiğini ifade eden sayın Mehmet Güney, tüm çalışmalarımızda İslami modelleri ve çalışma üslplarını hayatımıza daha fazla kattıkça çalışmalarımızın bereketleneceğini söyledi. Girişimcilerin, işadamlarının ve yatırımcıların ülvi birer nefer olduğunu ifade eden Sayın Mehmet Güney, girişimcilerin ekonomiye sağladıkları istihdam, katma değer ve vergi gibi pek çok parametre ile hem modern dünyanın mücadele cephelerinde hemde manevi değerlerin sürekliliği açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Değerli konuğumuz ve büyüğümüz Mehmet Güney Beyefendinin konuşmasının ardından ardından Vakıf Başkanımız sayın Mehmet KOÇİnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Güney Beyefendiye programın anısına plaket takdim etti.

Plaket takdimini takiben GİV Mütevelli Heyetimiz, İcra Kurulumuz ve GİV Gençlik Konseyi değerli konuğumuz Mehmet Güney Beyefendi ile toplu fotoğraflar çekindi ve programımızı noktaladık. 

2017 GİV İftar Programımıza katılarak programımıza değer katan tüm girişimci üyelerimize ve dostlarımıza teşekkür ediyor, İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Güney Beyefendiye yaptıkları değerli paylaşımlar için bir kez daha teşekkür ediyoruz.


GİV olarak tüm çalışmalarımızda yer almak veya çalışmalarımızdan azami derecede faydalanmak için Vakfımıza Üye Olabilirsiniz. Düzenlediğimiz tüm etkinlik ve eğitimleri, çalışmalarımızı aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz;

Facebook Sayfamız: facebook.com/givorgtr

Twitter Hesabımız: twitter.com/givorgtr

Linkedin Profilimiz: tr.linkedin.com/in/givorgtr

Youtube Kanalımız: youtube.com/user/givorgtr

Saygılarımızla,
Girişimci İşadamları Vakfı
 

 

 

DİGER HABERLER