14.08.2018
EKONOMİK SALDIRIYA EKONOMİK SEFERBERLİK!

EKONOMİK SALDIRIYA KARŞI EKONOMİK SEFERBERLİK!  

Gün geçmiyor ki ülkemiz yeni bir planlı saldırının hedefi olmasın. Gün geçmiyor ki bu topraklar üzerinde sinsi hesaplar yapılmasın. Sadece dışarıdan, içeriden değil dört bir koldan saldırıyorlar ama bir türlü bu necip millete diz çöktüremiyorlar. Çünkü bu millet artık uyandı, gerçeği gördü ve saldırının boyutu, acımasız şiddeti oranında devletiyle kenetlendi. Savaşta bükemedikleri bileği şimdi masada bükmek istiyorlar. Tanklarla, toplarla, füzelerle başaramadıklarını şimdi  ekonomik silahlarla, dolarla yapmak istiyorlar.

 Doları bir silah gibi kullanarak büyük bir ekonomik savaşın fitilini ateşleyen, 15 Temmuz’da içimizdeki piyonlarını kullanarak vurmak istedikleri darbeden netice alamayan güçler şimdi ekonomik gücünü kullanarak ülkemize “DİRENME! TESLİM OL! Diyorlar.

 Ülkemiz geçtiğimiz yıl  % 7,4 büyümüş, bütçe açığımızın GSYİH oranı %2, Kamu borç stokunun GSYİH oranı % 30 seviyelerinde olmasına rağmen. Ekonomik temeller ile açıklanamayan spekülatif bir kur saldırısı  ile karşı karşıyayız. Bu bir Ekonomik saldırı, İş adamları ve girişimciler  olarak  aksiyon alıyoruz. Şu an eylem zamanı. Zor günlerden geçiyoruz ama bu zorlukları ilk defa yaşamıyoruz. Zor dönemleri  başarılı ile atlatmış bir  ülkeyiz. Çok iyi bir koordinasyonla, dahili gündemlerle kafaları karıştırmadan,  üretimi artırmalı, ihracata yönelmeli ve ülkemizin döviz getirici kazanımlarını yukarı çıkarmalıyız. Dünyada ve  bölgemizdeki yeni kurulan pazarlara dahil olmalı alternatif  ( Euro, Pound, Ruble, Yuan vb. ) para birimleri ile olan ticaretimizi  artırmalıyız. 

GİRİŞİMCİ İŞ ADAMLARI olarak küresel aktörlerin tehditlerine boyun eğmeyen hükümetimizin ve devletimizin yanında olduğunu belirtir;  vakfımız yönetimi ve üyeleriyle devletimize ve hükümetimize desteğimizin süreceğini ifade ederiz.

Mehmet KOÇ

Girişimci İşadamları Vakfı Başkanı

DİGER HABERLER