11.12.2018
(GİV) Aralık 2018 “Yakın Plan Girişimci Buluşmaları”nın Konuğu Eray Yüksek oldu.

 

Kendi geçmiş tecrübelerinden ve yaptığı faaliyetlerden bahsederek konuşmasına başlayan Eray Yüksek, “Geleceğin İnsan Kaynakları ve Yapay Zekâ” başlıklı konuşmasında bugün birçok sektörde insanların yaptıkları işlerin gelecekte robotlar tarafından yapılacağını, robotların insanlardan daha hızlı bir sürede daha fazla iş çıkardıkları halde insanlar gibi duygusal tepkiler vermediğini örneklerle anlattı. Bilgisayarların gelişim süreciyle birlikte genetik ve tıp alanındaki gelişmelere ve bunlarla ortak süreçlerden bahsederek; günümüzde geliştirilen kuantum bilgisayarlarının ileride daha fazla yaygınlaşacağını, yazılımlardan çok yazılımları programlayıp yöneten insanların uzaktan kontrol ve hâkimiyet gücüne sahip olacağını belirtti. Sağlık konusunda mecburiyet olarak karşımıza çıkacak diş implantı dahil bedenimize dışarıdan entegre edilen her şeyin biz ve bedenimiz hakkında bilgi, rapor veren bir sisteme hizmet edebilecek hale geleceğini anlattı.

“Sonsuz enerji kaynağı elde edeceğiz, nükleer füzyona sahip olacağız diyerek nükleer silah yaptılar”

“İnsan davranışları hiç değişmiyor, değişmeyecek” diyen Eray Yüksek,  ülkemizde 20-25 tane teknoloji trendi olduğunu, bunun yanı sıra 20 – 25 tane endüstri trendi olduğunu söyleyerek bunların birbirleriyle bağlantılarını anlattı. Sektöre önemli bir katkıları bulunmadığı için bankaların üniversite öğrencilerine mesafeli tavrını açıklarken eğitim dünyasına “tutkularınızı ve hayallerinizi bulun” tavsiyesinde bulunan Yüksek, daha sonra katılımcılardan gelen sorulara cevap verdi. Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV) tarafından kendisine verilen plaket takdimi sonrası hatıra fotoğraf çekimiyle program sona erdi. 

Düzenlediği tüm etkinlik ve eğitimleri, çalışmaları takip etmek isteyenler Girişimci İş Adamları Vakfı’nın aşağıdaki sosyal medya hesaplarından takip ederek bu imkâna sahip olabilirler.

Facebook Sayfamız: facebook.com/givorgtr

Twitter Hesabımız: twitter.com/givorgtr

Linkedin Profilimiz: tr.linkedin.com/in/givorgtr

Youtube Kanalımız: youtube.com/user/givorgtr

 

DİGER HABERLER